Euroapotheca užbaigė sandorį su Oriola Corporation – sukuriamas vaistinių skaičiumi didžiausias tinklas Švedijoje

„Euroapotheca“, UAB kontroliuojama Švedijos bendrovė „Euroapotheca Holding SWE“ („Euroapotheca“) ir Oriola Corporation („Oriola“) šiandien užbaigė 2022 m. vasario 9 d. pasirašytą sandorį, kuriuo sujungiami joms priklausantys vaistinių tinklai Švedijoje – „Euroapotheca“ valdytas „Apoteksgruppen“ ir „Oriola“ priklausęs „Kronans Apotek“.

Apie sandorį

Sandoris įgyvendintas pilna apimtimi, kaip susitarta pasirašymo metu, gavus besąlyginį Švedijos konkurencijos institucijos leidimą susijungimui.

Sandoris užbaigtas „Euroapotheca“ ir „Oriola“ įsteigiant bendrą įmonę Švedijoje, kurioje abi šalys turi po 50 procentų akcijų. Tolesniame procese planuojama integruoti operatyvines mažmeninės veiklos įmones ir veiklą vykdyti po vieningu prekės ženklu.

Naujai įsteigtos bendrovės valdybą sudaro penki nariai, iš kurių trys nariai yra nominuoti „Euroapotheca“ – Paulius Mencas („Euroapotheca“, UAB valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius), Tomas Kibildis („Eurovaistinė“ UAB valdybos pirmininkas) ir Jurgis Gabrielius Rudgalvis („Euroapotheca“, UAB valdybos narys), o du nariai „Oriola“ – Panu Routila, „Oriola“ valdybos pirmininkas, ir Katarina Gabrielson, „Oriola“ generalinė direktorė. Panu Routila išrinktas naujosios valdybos pirmininku. Generalinio direktoriaus pareigas sujungtame versle eis Erik Sjögren, iki šiol vadovavęs „Apoteksgruppen“ tinklui.

Sujungtas verslas apima daugiau kaip 470 vaistinių bei apie 40 franšizės pagrindu veikiančių vaistinių, taip pat visapusę elektroninės prekybos platformą, daugiau kaip 2300 darbuotojų (FTE) ir bendrą 1.1 milijardo eurų apyvartą pagal 2020 m. finansinių ataskaitų duomenis. Bendra įmonė yra trečias didžiausias vaistinių tinklas Švedijos mažmeninėje rinkoje, turintis apie 25 procentų rinkos dalį pagal pardavimo pajamas, ir didžiausias tinklas pagal valdomų vaistinių skaičių.

Be to, įgyvendinant sandorį, „Oriola“ sujungiamam verslui perleido nereceptinių vaistų ir ne vaistų kategorijų pirkimo funkciją, kurią sudaro atitinkami tiekimo kontraktai bei pirkimo ekspertai. Šią funkciją iki sandorio įgyvendinimo vykdė „Oriola“ priklausanti didmeninės prekybos bendrovė „Oriola Sweden“.

Kaip skelbta anksčiau, sandoris yra grindžiamas reikšmingomis sinergijomis ir masto ekonomija, dėka vienas kitą papildančių „Apoteksgruppen“ bei „Kronans Apotek“ vaistinių tinklų. Planuojama, jog įgyvendinus sujungiamų verslų integraciją bus sukurta apie 25 milijonai eurų metinių sinergijų EBITDA lygyje ir šis rodiklis bus pasiektas iki 2026 m.

„Džiaugiamės galėdami pranešti apie sandorio su „Oriola“ užbaigimą. Švedija yra viena iš mūsų strateginių rinkų nuo 2018 m., kai į ją įžengėme, ir šiandiena žymi svarbų mūsų investicijų etapą. Tai yra ir pirmoji mūsų partnerystė su išoriniu investuotoju per bendrą įmonę, tad tuo pačiu šis sandoris yra svarbus žingsnis visai „Euroapotheca“ grupei – šią partnerystę matau kaip galimybę mums augti kaip verslo organizacijai, o taip pat kaip stiprybę vystant mūsų investicijas Švedijoje, kadangi „Oriola“ yra didelę patirtį farmacijos sektoriuje turinti įmonė”, – sako „Euroapotheca“ valdybos pirmininkas Paulius Mencas.

Pokyčiai „Euroapotheca“ valdyboje

Nuo 2022 m. spalio 3 d. taip pat keičiasi „Euroapotheca“ valdybos sudėtis. Vietoje Erik Sjögren prie valdybos prisijungia Jurgis Gabrielius Rudgalvis, kuris kartu eis ir Integracijos vadovo pareigas bendroje įmonėje Švedijoje. Be to, nauju valdybos nariu paskirtas Vykintas Juška, „Euroapotheca“ dukterinės bendrovės „Siromed Pharma“, vystančios grupės privačius ir atstovaujamus prekės ženklus, direktorius. Atnaujintą „Euroapotheca“ valdybą sudaro šeši nariai: Paulius Mencas (Pirmininkas), Tomas Kibildis, Natalja Zaharova, Dominykas Kryževičius, Jurgis Gabrielius Rudgalvis ir Vykintas Juška.

Patarėjai

Sandorio teisiniais klausimais „Euroapotheca“ patarė TGS Baltic, kaip pagrindinis teisinis patarėjas, bei Advokatfirman Cederquist KB, kuri patarė Švedijos teisės teisės klausimais.